ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    ВМА – средище на най-добрите в медицина

    04.05.2024

    Военномедиицнска академия (ВМА) се превърна в средище на международни симпозиуми, с каквито други болници не могат да се похвалят.

    Това изказване генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS направи пред урологичната общност от над 40 държави. Повече 200 изявени специалисти в областта се „събраха” във ВМА по време на ежегодния Симпозиум „Ендоурология и минимално инвазивна хирургия”, организиран от Катедра „Урология и нефрология”, начело с проф. Илия Салтиров.

    Престижният форум, който за проедна година се провежда в хибриден формат, за да достигне до колкото се може повече хора, се проведе само две седмици след Софийските дни на хернията, организирани от Клиниката по ендоскопска, ендокринна хирургия и колопроктология.

    В края на миналата година ВМА бе домакин на друго голямо научно събитие, когато проф. Никола Владов и екипа му събраха най-добрите в света на чернодробно-панкреатичната хирургия и трансплантологията.

    Благодарение на изявени специалисти като проф. Илия Салтиров, като проф. Никола Владов, проф. Крум Кацаров, през последните години ВМА се превърна в средище на международната научна общност, подчерта генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS. И неслучайно направи препратка към проф. Кацаров, защото след седемгодишна пауза той и неговата Клиника по гастроентерология ще възродят Булендо – симпозиумът, който винаги е имал за цел усъвършенстване и обединение на ендоскопската общност в България.

    Голямото събитие е насрочено за 14-15 юни 2024 г., а организаторите обещават много ендоскопски случаи, предавани директно от операционните зали на Клиника по гастроентерология на ВМА, както и научни дебати „за” и „против” различните техники. В дискусиите и ендоскопската работа ще участват водещи специалисти от цялата страна.

    С програмата на събитието можете да се запознаете на сайта на ВМА:  ttps://vma.bg/newsitem.html?action=news&newsid=2244

    Традиционно в тези форуми участват топ специалисти в световен мащаб – учители и приятели на медиците от ВМА.

    На снимката: Проф. Крум Кацаров, почетен председател на Булендо