ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    ВМА подкрепя кампанията на БНТ срещу вейповете

    19.02.2025

    Специалисти от Военномедицинска академия (ВМА) ще се включат в информационната кампания на Българската национална телевизия под надслов #НеДишайСмърт, насочена срещу нарастващата употреба на вейп устройства с неустановено и често опасно съдържание от деца и младежи.

    В инициативата ще участват експерти – токсиколози и психиатри, от лечебното заведение с цел повишаване осведомеността по проблема и неговото ограничаване.

    ВМА е националноотговорна институция, с активно участие в редица инициативи, свързани със здравето и живота на българските граждани. Само преди седмица, специалисти от лечебното заведение се включиха в кампанията на Държавната агенция за закрила на детето относно вредата от употребата на наркотични вещества. Със стотици ученици от столични училища те разговаряха

    За усложненията при пациенти, употребили „дизайнерски дроги“, част от които са засегната периферна нервна система и невъзможност да се движат, халюцинации, неадекватност, параноични усещания и агресия към околните.

    Целта на кампаниите е не само да се информират младите хора и техните родители, но и да се привлече вниманието към тази тревожна тенденция, като същевременно насърчи превенцията и защити човешки животи.