ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    Най-ценното свидетелство за труда ни идва от онези, които са минали през най-трудното

    11.12.2025

    В работата си медиците от ВМА срещат болка, надежда, страх и упорство. Понякога всичко това в един и същи ден. Свикваш със задачите, с операциите, с дежурствата. Но не свикваш с човешките истории. Нито с моментите, в които един пациент намира сили да напише думи като тези – думи, зад които стоят месеци тревога, риск и очакване.

    Това писмо не е просто „благодаря“. Това е гласът на човек, който е започнал от нулата, минал е през процедура, която променя живот, и е излязъл от другата страна с уважение и признателност към хората, които са го държали в най-крехкия му момент.

    „Уважаемо ръководство,

    С настоящото писмо бих искал искрено и от цялото си сърце да изкажа своята най-дълбока благодарност към целия екип на проф. Кацаров, проф. Владов, проф. Михайлов и проф. Такоров. Бих желал да изразя специална признателност и към д-р Конакчиева, д-р Гледжарска, д-р Велинов, както и към всички останали лекари, медицински сестри и санитарен персонал, които се погрижиха за мен с изключително внимание, човечност и професионализъм.

    За мен беше истинска чест да бъда обгрижен от толкова сплотен, компетентен и всеотдаен екип. От първия ми ден в болницата до момента на самата трансплантация знаех, че съм поверен в най-сигурните и добри ръце.

    Винаги съм вярвал, че има две професии, които са повече от работа – те са призвание в служба на човечеството: лекарят и учителят. Вие всички за пореден път доказвате защо сте от решаващо значение за развитието и напредъка на обществото.

    Още веднъж бих искал да отправя своята най-искрена благодарност към екипите на „Чернодробно-панкреатична хирургия и трансплантология“ и „Гастроентерология“ за отдадеността, грижата и професионализма.

    С уважение и дълбока признателност,

    К. Зеруал

    Тази благодарност е човешка, чиста и честна. А за нас е напомняне защо ВМА съществува: защото всеки живот, върнат обратно към нормалност, е общ успех. И защото в най-трудните моменти хората разчитат на нас.