Новини
Коледна светлина и кураж за медиците на ВМА
15.12.2025
В навечерието на най-светлите празници, когато светът сякаш за миг забавя ход, а добротата намира своя най-чист глас, във Военномедицинска академия (ВМА) се случи нещо истински важно – не протоколно, не формално, а дълбоко човешко.
Децата от 124 детска градина „Бърборино“ отново прекрачиха прага на болницата – с песни, вълнение и онази неподправена топлина, която само детските сърца могат да носят. С гласовете си те дадоха кураж на лекарите, медицинските сестри и целия персонал и внесоха празнична светлина в делничната им отговорност – малък жест, който оставя дълга следа.
В най-трудните моменти именно такива срещи ни дават сили да продължим напред. Детската усмивка и искреното „благодаря“ са безценни. Те лекуват по начин, по който никоя медицина не може, каза началникът на ВМА генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS.
Той изрази своята дълбока благодарност към децата и техните учители, както и към директора на детската градина г-жа Теменужка Димитрова – за постоянната подкрепа, за човешкото отношение и за това, че не изоставят медиците от ВМА дори в най-тежките моменти.
Пожелаваме на всички светли празници, здраве и топлина в домовете и сърцата!
