ВАКСИНАЦИОНЕН ЦЕНТЪР - ВМА

Новини

    Основни правила срещу COVID-19 в Световния ден за миене на ръцете

    15.10.2020

    На 15 октомври отбелязваме Световния ден за миене на ръцете.

    Спазването на много добра хигиена - миене и дезинфекцията на ръцете, е ключът към предпазване от различни инфекция.

    Ръцете трябва да се мият често и обилно със сапун и вода за най-малко 20 секунди. Ако сапун и вода не са налични, може да се използва дезинфекциращ препарат за ръце на алкохолна основа, с поне 60 % алкохол.

    Този важен навик се научава в ранно детство, но през настоящата година, когато светът се изправи пред предизвикателството COVID-19, вниманието върху него се изостри особено.

    Именно добрата лична хигиена и дезинфекцията, заедно с дистанцията и дисциплината, се определят от специалистите като основни в битката със заболяването.

    Използваме днешния ден, за да припомним отново какви са основните правила за миене на ръце и изпозлване на лични предпазни средства от страна на медицинските екипи, които са едни от най-уязвимите групи на първа линия срещу заразата. 

    снимка: www.pixabay.com